Krajowa Spółka Cukrowa S.A. - Pulpit

Menu

Przejdź do wybranego podserwisu

Treść

 

KSC S.A.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Zobacz także:

 • Fabryka cukierków Pszczółka
 • Młyny Stoisław
 • Dworski
 • PPZ Trzemeszno
 • Moldova Zahar

Produkty

Produkty - aktualności

Plantatorzy

Serwis plantatorski

Plantatorzy - aktualności

 • Pielęgnacja pryzm buraczanych

  Korzenie buraków cukrowych przeznaczone do odbioru w grudniu czy styczniu, są szczególnie narażone na oddziaływanie niekorzystnych warunków pogodowych. Prawidłowo zabezpieczony surowiec to korzyści zarówno dla Plantatora jak i Cukrowni. W perspektywie najbliższych prognoz meteo warto rozważyć takie działania. 

   

   

 • Przechowalnictwo buraków cukrowych

  Nieuchronnie zbliża się półmetek wykopków korzeni buraka cukrowego. Na polach pojawia się coraz więcej pryzm, które czekają na załadunek i transport do cukrowni. Przymierzając się do przechowywania surowca, należy zwrócić szczególną uwagę na najlepsze na danym polu, miejsce składowania surowca.

 • Wyniki doświadczenia odmianowego 2018 r.

  Dział ds. Agrotechniki w Departamencie Surowcowym Krajowej Spółki Cukrowej S.A. przeprowadził w sezonie 2018 doświadczenie odmianowe, w którym porównano parametry odmian buraka cukrowego. Prezentowane wyniki podstawowych parametrów gospodarczych, które uzyskały odmiany wybrane do preferowanej listy do zasiewów w sezonie 2020 r.

 • X Warsztaty Polowe w Starym Brześciu - Relacja

  Już od 10 lat Krajowa Spółka Cukrowa S.A. wraz z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu oraz Brzesko-Kujawskim Związkiem Plantatorów Buraka Cukrowego współorganizują spotkanie poświęcone uprawie buraka cukrowego. Zapraszamy na relację z tej wyjątkowej, X edycji spotkania.

 • XVII Dzień Pola KSC S.A. 2019 - Relacja

  Zapraszamy na relację z 17 edycji dorocznego Dnia Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A.. Tradycyjne święto plantatorów buraka cukrowego, pracowników Krajowej Spółki Cukrowej S.A. odpowiedzialnych za surowiec oraz wszystkich, którym bliska jest branża cukrownicza odbyło się  27 czerwca w miejscowości Stare Pole

 • Laureaci konkursu "Wzorowy Plantator 2019"

  Krajowa Spółka Cukrowa S.A. w Toruniu przedstawia listę Laureatów Konkursu „Wzorowy Plantator 2019” organizowanego w związku z Dniem Pola 2019.

   

 • Uwaga na zgnilizny korzeni

  W bieżącym sezonie wegetacyjnym występują warunki sprzyjające rozwojowi zgnilizn korzeni, które obecnie pojawiają się na części plantacji buraka cukrowego. Szczególnie narażone są buraki, których początkowy rozwój odbywał się w silnie ogrzanej i wilgotnej glebie. Uszkodzone korzenie przewracają się pod wpływem ciężaru własnego aparatu liściowego.

   

 • ZAPROSZENIE na XVII Dzień Pola KSC S.A. 27.06.2019 r.

  Uroczystość zaplanowano na dzień 27 czerwca 2019 r. w Gospodarstwie Rolnym w miejscowości Stare Pole, przy współudziale Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego na terenie działania Oddziału „Cukrownia Malbork”. To wspaniała okazja do spotkania, wzajemnej wymiany doświadczeń oraz przyjemnego spędzenia czasu.

  Zapraszamy!!!

 • Uczestniczyliśmy w III Wojewódzkim Dniu Pola ‘Lubelszczyzna Spichlerzem Polski’

  Zapraszamy na relację z III Wojewódzkiego Dnia Pola ‘Lubelszczyzna Spichlerzem Polski’, którego obchody połączone były z Konferencją ‘OD TRADYCJI, POPRZEZ NOWOCZESNOŚĆ, DO INNOWACJI’.

 • Chwościk buraka - Plantatorze nie daj się zaskoczyć!

  Ciepłe dni i noce oraz wysoka wilgotność powietrza panująca między zwartymi rzędami buraków sprzyja rozwojowi chwościka buraka. Pierwsze objawy tej choroby wywoływanej przez grzyb Cercospora beticola mogą pojawić się już w połowie czerwca lub w lipcu. W zwalczaniu  chwościka kluczowe znaczenie ma moment podjęcia ochrony fungicydowej.

 • III Wojewódzki Dzień Pola "Lubelszczyzna Spichlerzem Polski"

  Zapraszamy na Lubelszczyznę na III Wojewódzki Dzień Pola ‘Lubelszczyzna Spichlerzem Polski’ oraz konferencję ‘OD TRADYCJI, POPRZEZ NOWOCZESNOŚĆ, DO INNOWACJI’.  Wydarzenie będzie miało miejsce 6 czerwca 2019 roku, na terenie Gospodarstwa Rolnego Małopolskiej Hodowli Roślin, w Stadninie Koni w Białce.

 • Uwaga mszyce na plantacjach!

  Obok uszkodzeń powodowanych przez pchełki, na lustrowanych plantacjach stwierdza się naloty także mszyc (Aphis fabae). Efekty żerowania kolonii tego agrofaga mogą być szczególnie niebezpieczne na młodych plantacjach gdyż duża presja ze strony szkodników hamuje prawidłowy rozwój małych jeszcze roślin.

Ekspert radzi

Porady Eksperta

Burak cukrowy to roślina wymagająca starannej uprawy. Choć polscy Plantatorzy posiadają w tej mierze ogromne doświadczenie, w okresie wegetacji zdarzają się problemy, którym nie wszyscy potrafią samodzielnie zaradzić. Mogą one wynikać z prostego błędu, niekiedy z rutyny lub złych przyzwyczajeń.

Jeśli na twojej plantacji pojawiły się choroby, nie wiesz jak dobrać nawozy i środki ochrony roślin, masz wątpliwości co do dostosowania zabiegów do warunków glebowych, zwróć się do naszych ekspertów, grupy specjalistów Krajowej Spółki Cukrowej S.A. oraz Instytutu Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu (Terenowa Stacja Doświadczalna w Toruniu):

• Dr Joanna Onuch – Krajowa Spółka Cukrowa S.A.
• Dr hab. Prof. IOR-PIB Jacek Piszczek – IOR-PIB
• Dr inż. Wojciech Miziniak – IOR-PIB
• Dr inż. Dariusz Górski – IOR-PIB
• Mgr inż. Agnieszka Ulatowska – IOR-PIB
 
Jeśli wyślesz do nas pytanie z opisem problemu (jeśli to możliwe z załączonym zdjęciem) porady udzielimy niezwłocznie!

 

W celu wysłania zapytania wypełnij formularz.