Tomasz Nowakowski - Członek Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

Tomasz Nowakowski – absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku Informatyka i Ekonometria. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu analityki biznesowej oraz inżynierii oprogramowania, a także Executive Master of Business Administration (EMBA) w Apsley Business School London. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu IT, modeli zarządzania oraz współpracy międzynarodowej.

Przez blisko 20 lat związany z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Swoją pracę rozpoczynał w Biurze Powiatowym ARiMR w Ropczycach, w dalszej kolejności pracował w Podkarpackim Oddziale Regionalnym, pełniąc m.in. funkcję Zastępcy Dyrektora. W roku 2017 został powołany na stanowisko Zastępcy Prezesa ARiMR, a następnie od roku 2019 do 2021 pełnił funkcję Prezesa ARiMR w Warszawie.

W pierwszym kwartale 2021 roku objął funkcję Prezesa Zarządu w spółkach Bioenergy Project, CHP Energia oraz Bioutil, będących spółkami Grupy Kapitałowej ORLEN Południe S.A., których działalność biznesowa koncentruje się głównie na obszarze związanym z produkcją i sprzedażą biopaliw oraz zielonej energii z odnawialnych źródeł.

Żonaty od 2014 roku, ma syna. Bardzo dobrze porozumiewa się w języku angielskim. Do jego zainteresowań należy m.in. piłka nożna, tenis, jazda na rowerze i motoryzacja.