Jan Wernicki - Prezes Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

Jan Wernicki – polski menadżer i ekonomista, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na Wydziale Handlu Zagranicznego (Ekonomia, Marketing i Zarządzanie). Ukończył studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie w AGRO-Biznesie na Aspley Business School London.

Lider z doświadczeniem Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego, zdobytym na rynku polskim i europejskim w branży odzieżowej, spożywczej oraz FMCG. Pracował na wielu stanowiskach wyższego szczebla w pionach sprzedaży i marketingu w międzynarodowych korporacjach globalnych, ale także w polskim sektorze prywatnym oraz w Spółkach Skarbu Państwa. Wśród tych firm są między innymi: Procter&Gamble, Pepsi Cola International Poland, Gillette Central and Eastern Europe, Henkel Poland&Central Europe East, Oriflame Cosmetics Sweden, Madej Wróbel Poland, Teofilów S.A. Łódź, POLANEX Sp.
z o.o. z siedzibą w Gnieźnie.

Współautor sukcesów rynkowych wielu światowych marek. Jego sukcesy związane są przede wszystkim z rozbudową potencjału zarządzanych spółek oraz wytyczaniem nowych strategii rozwoju. Uczestnik wielu międzynarodowych szkoleń w zakresie zarządzania, sprzedaży i marketingu.

Jan Wernicki ma dwie córki. Do jego zainteresowań należą sporty wodne, wspinaczka górska i podróże offroad. Biegle włada językiem angielskim. Ponadto płynnie porozumiewa się w języku niemieckim i rosyjskim.