Krajowa Grupa Spożywcza partnerem Memoriału Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich

 W środę 20 lipca odbyła się konferencja prasowa inaugurująca start Memoriału Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich pod Patronatem Honorowym Prezydenta Andrzeja Dudy. Podczas ceremonii otwarcia i poświęcenia, do użytku zostanie oddany kort centralny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W Konferencji udział wzięli m.in. Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu
i Turystyki Anna Krupka, Członkowie Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Tomasz Rega i Tomasz Nowakowski, Dyrektor Turnieju Agnieszka Radwańska i Prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

 Konferencję otworzył gospodarz tego wydarzenia Prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński: „Memoriał ten jest połączony z otwarciem naszego nowego centrum szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego. Bardzo się cieszymy, że możemy rozgrywać imprezy i zawody zaliczane do klasyfikacji światowej, a turniej zawodowy kobiet 100S oraz turniej dzieci U12 SuperSeria w Kozerkach niewątpliwie do takich należą. Pamiętajmy, że dzisiaj polski tenis to jest pierwsza rakieta świata.” – powiedział prezes.

Dyrektorem Sportowym Turnieju została Agnieszka Radwańska: „Bardzo się cieszę, że mogę być w tej nowej roli, a swoje doświadczenie, które zdobyłam na korcie mogę teraz przełożyć na tę drugą stronę. Jestem zadowolona, że w turnieju wystąpią wszystkie polki, oczywiście oprócz Igi Świątek ale kto wie, może kiedyś też do nas dołączy.” – powiedziała Agnieszka.

 Następnie głos zabrał Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk: „To jak rozwija się polski tenis widać gołym okiem, chciałbym podziękować wszystkim sponsorom polskiego tenisa. Wszyscy doskonale wiemy, że bez pieniędzy sukcesów w sporcie dzisiaj osiągnąć się nie da. Nie tylko ciężka praca i ogromny talent zawodników są konieczne ale także warunki, które trzeba im do tego stworzyć.” Kończąc Minister podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.     

 Swoich wypowiedzi udzielili podczas konferencji również przedstawiciele Krajowej Grupy Spożywczej S.A.: „Idea turnieju wpisuje się w wartości, jakimi kieruje się Krajowa Grupa Spożywcza, poprzez upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej, promocję zdrowego i aktywnego stylu życia oraz wsparcie zawodników. Pomaganie sportowcom jest wpisane w naszą misje i strategie. Polski Cukier jest obecny po raz kolejny przy tenisie ziemnym. Jesteśmy także partnerem LOTTO SuperLIGA w ramach naszej nowej marki Frutuś.” – podkreślił Tomasz Rega, Członek Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej.

„Cieszę się, że Krajowa Grupa Spożywcza podejmuje wartościowe inicjatywy, które dzięki Spółce będą się za chwilę na naszych oczach działy. Dzieciom i młodzieży należy pokazywać wzorce i osoby, od których można czerpać wiedze, historię. Tak samo trzeba dawać szanse wykazywać się sportowo. Ten turniej to jest idealne miejsce, gdzie zarówno jedno, jak i drugie razem łączy się w jedną całość. Wierze, że młode osoby wyciągną z tego turnieju wszystko to co najlepsze.” – podsumował Tomasz Nowakowski, Członek Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

  • DSC_4513
  • DSC_4543
  • DSC_4577
  • DSC_4589
  • DSC_4474
  • DSC_4489
  • _DSC1953_copy
  • _DSC1968_copy
  • _DSC2106_copy
  • _DSC2233_copy

Wstecz